Kilku pracowników z Ikano Banku w Lublinie, wraz z koleżanką ze Sklepu IKEA Lublin, już po raz kolejny odwiedziło oddział onkologiczny Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, by zorganizować dla młodych pacjentów zajęcia. Ich tematem były: „Magiczne talizmany”, nazywane również „Talizmanami mocy” oraz stworzenie gry planszowej. Dzięki udziale w zajęciach, zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogli na chwilę przestać myśleć o codziennych problemach. Każde dziecko przygotowało sobie magiczny talizman na szczęście, którym był pomalowany kolorowymi i świecącymi w nocy farbkami kamień. Kamieniami, które pozostały rozegrano grę planszową “kółko i krzyżyk”.

Ponadto, wolontariusze z Ikano Banku przekazali zakupione w IKEA prezenty dla podopiecznych oddziału. Były to między innymi lampki do sal, których brakowało; poduszki, które można prać wielokrotnie; puzzle, gry logiczne oraz pluszaki dla najmłodszych.

Bardzo się cieszymy, że miałyśmy okazje kolejny raz pomóc i rozweselić grono Dzieci, które tak bardzo zasługują na poświęcenie im czasu i choć chwilę uśmiechu. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie nasze wspólne spotkanie. –  Edyta, Eliza, Kasia i Marta.