I Podwójne Wyzwanie – wsparcie rozwoju poradni leczenia bólu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (zakończone)

Pierwszym bohaterem Podwójnego Wyzwania jest Marek Rybiec, prezes iWealth Management i członek Koalicji Prezesi-wolontariusze, który miał swoje marzenie – przebiec w 2018 roku 4 ultramaratony  „4 Deserts”.

Postanowił połączyć własne wyzwanie z wartościowym celem społecznym – pozyskaniem 100 000 zł na rozwój i zakup sprzętu medycznego do poradni leczenia bólu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie.

To był pierwszy wymiar Podwójnego Wyzwania. Podczas wszystkich ultramaratonów znajomi Marka, współpracownicy, partnerzy biznesowi, inni obserwujący jego profil w mediach społecznościowych kibicowali mu wpłacając środki na specjalnie utworzone w tym celu konto. Co więcej, do tego wyzwania włączyli się inni bohaterowie, którzy uczestnicząc we własnych imprezach sportowych, i mobilizując do wpłat swoich znajomych, również zasilili zbiórkę na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Byli to: Marek Jurkiewicz – prezes InfoPraca.pl i członek Koalicji Prezesi-wolontariusze, Marek Wikiera – prezes Zarządu w Umbrella Holding Sp. z o.o., Marta Różacka – współwłaścicielka Puma Sport Center, Dawid Dybol, a także Józef Kącki – prezes Leaders Island, który organizując biznesową konferencję, przeznaczył specjalną pulę biletów z zakupu których część środków została przekazana na wyzwanie dla FHO.

Drugi wymiar Podwójnego Wyzwania, niezwykle ważny, polegał na utworzeniu zespołu eksperckiego składającego się z kilku prezesów i prezesek z Koalicji Liderzy Pro Bono (wówczas Prezesi-wolontariusze), których zadaniem było wypracowanie strategii rozwoju i utrzymania Poradni Leczenia Bólu FHO w kolejnych latach. Podczas kilku spotkań, liderzy Ci dzielili się z zarządem Fundacji tym co mają najcenniejsze – swoją wiedzą i doświadczeniem, konsultując i doradzając przy opracowaniu niezbędnych planów.

Efekt?

Bohaterowie wyzwań zrealizowali własne cele, wynikające z ich pasji sportowych. Mieli wzmocnioną motywację, bo działali na rzecz cennej organizacji społecznej.

Zebranych zostało ponad 110 000 zł, przeznaczonych na dofinansowanie sprzętu do Poradni Leczenia Bólu FHO, z której już skorzystało wielu pacjentów.

Praca zespołu eksperckiego zaowocowała zdecydowanym polepszeniem wyników finansowych Poradni i perspektywą stabilnego jej rozwoju.

www.podwojnewyzwanie.com

II Podwójne Wyzwanie - utworzenia Funduszu Wieczystego im. Piotra Pawłowskiego

Fundusz będzie finansował stypendia dla osób z niepełnosprawnością, które prowadzą organizacje społeczne i działają na rzecz integracji społecznej.

Czytaj więcej