W piątej edycji CEE FinTech Leaders Forum, międzynarodowego programu prowadzonego przez Fundację im Lesława A. Pagi, wzięło udział 26 studentów i absolwentów uczelni wyższych z Estonii, Słowacji, Ukrainy, Niemiec i Polski. Przez cztery dni rozwiązywali case studies oraz zgłębiali wiedzę na temat praktycznych zastosowań nowych technologii w finansach.

Podczas Uroczystego Finału 13 stycznia 2020 r. na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, zaproszeni goście rozmawiali przyszłości finansów, która paradoksalnie dzieje się tu teraz. Jak słusznie zauważył moderator, Grzegorz Nawrocki, Fintech to połączenie elementów, których nie wiemy o finansach z elementami, których nie wiemy o komputerach.
W trakcie pierwszej debaty, skupionej na etyce w biznesie w obliczu stale rozwijającej się technologii. W panelu udział wzięli Marcin Petrykowski, Region Head – Commercial S&P Global Ratings, Brunon Bartkiewicz, CEO ING Polska, Przemek Gdański, CEO & President of Management Board w BNP Paribas Bank Polska, Maciej Nowotny, Członek Rady Fundacji Lesława Pagi, Daniel Daszkiewicz, Chief Innovation Officer Alior Banku i Olga Grygier-Siddons, mentorka i doradczyni biznesowa.
10 lat temu najważniejszy był przychód, teraz najważniejsze jest podtrzymywanie relacji z konsumentami. Musisz mieć z nimi dobry kontakt, bo inaczej nie będziesz miał prosperującego biznesu – zauważył Bartkiewicz.

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się druga debata na temat udziału kobiet w sektorze fintech. Udział wzięły: Anna Maj, Fintech Leader PWC, Dorota Zimnoch, Global Head of Digital Strategies, Volvo Financial Services, Katarzyna Piasecki, CEO ENNBOW, Kamila Wincenciak, Head of FinTech Partnerships, Alior Bank i Karolina Marzantowicz, przedsiębiorczyni.
W trakcie dyskusji Maj przytoczyła fragment książki „Alfy i Omegi” dotyczący udziału kobiet w biznesie: „nie licz kobiet, pozwól, by kobiety się liczyły”. Uczestniczki były zgodne, że o ile w biznesie dalej widoczne są dysproporcje w zatrudnienie kobiet i mężczyzn, zwłaszcza na szczeblu menadżerskim, tak w środowisku startupowym są one znacznie mniej zauważalne.