Wyjątkowi wolontariusze, którzy swoją wiedzą, kompetencjami i doświadczeniem wspierają działania organizacji pozarządowych, instytucji oraz przyczyniają się do rozwoju ważnych projektów społecznych. Oto Laureaci 6. edycji Nagrody Koalicji Liderzy Pro Bono “Wolontariat kompetencji”.

Kandydatów do Nagrody nominują organizacje, które to wsparcie kompetencyjne otrzymują, a Laureatów wybiera Kapituła Nagrody, w skład której wchodzi pięciu członków Koalicji Liderzy Pro Bono.

Laureaci 6. edycji Nagrody Koalicji Liderzy Pro Bono 2022

Dr n. med. ALEKSANDRA KOSMĘDA

Nominowana przez FUNDACJĘ DOBRA FABRYKA

Doktor nauk medycznych, specjalistka chorób dziecięcych i alergologii. Od lat bierze udział w misjach medycznych do obozu dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos, gdzie bada i leczy dzieci. Wcześniej wyjeżdżała także do krajów afrykańskich, gdzie pracowała jako lekarza oraz szkoliła kadrę medyczną.
W swoich mediach społecznościowych nagłaśnia problemy trzeciego świata, edukuje na temat chorób tam występujących oraz organizuje akcje i koncerty charytatywne.

MARCIN KURNIK 

Nominowany przez RZESZOWSKI OŚRODEK WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ

Specjalista ds. marketingu, kreowania marki i wizerunku w sieci, lider agencji kreatywnej Bezmiar Możliwości. Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczął 20 lat temu jako wolontariusz w Gminnym Ośrodku  Pomocy Społecznej i od tego czasu wspiera rozwój społeczno-kulturalno-edukacyjny regionu podkarpackiego. W ostatnim roku, angażował się w pomoc dla Ukrainy oraz szkolił wolontariuszy i prowadził cykl webinarów dotyczących dbania o własne zdrowie psychiczne, kierowanych do wolontariuszy i harcerzy pomagających ukraińskim uchodźcom.

DAGMARA WITEK-KUŚMIDER

Nominowana przez FUNDACJĘ K.I.D.S. – KLUB INNOWATORÓW DZIECIĘCYCH SZPITALI

Zawodowo związana z Grupą Publicis – aktualnie Dyrektor Kreatywna Publicis Worldwide.  Od 2019 roku, jako wolontariuszka, zaangażowana w zarządzanie i rozwój Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, w której odpowiada za komunikację i budowanie marki. Dzięki jej wysiłkom powstał zespół złożony wyłącznie z wolontariuszy, zajmujących się wszelkimi działaniami komunikacyjnymi i prowadzeniem social mediów. Jej wieloletnie doświadczenie w budowaniu marek i strategii komunikacyjnych sprawiło, że Fundacja w ciągu zaledwie 3 lat zyskała ogromną rozpoznawalność.

MACIEJ ZUŻAŁEK 

Nominowany przez FUNDACJĘ DOBRYCH INICJATYW

Ekspert z doświadczeniem w sektorach branży konsumenckiej i private equity. Członek wielu rad nadzorczych i Dyrektor Generalny Ten Square Games. Od lat prowadzi działalność mentorską, inspiruje oraz wspiera poprzez wolontariat kompetencji zarządy kilku fundacji. Pomaga m.in. w opracowaniu strategii rozwoju organizacji, podnoszeniu umiejętności menadżerskich, przygotowaniu do audytów, czy budowaniu współpracy z biznesem.